Karreveld Classic Festival

06—08.10.2023
20:00 - 16:15

Klassiek

Met Karreveld Classic Festival, in het fantastische kader, een gezellig moment rond de muziek...

Vrijdag 6 oktober 20.00
"Schubert of de geromantiseerde authenticiteit van een man uit de tijd".
Een mix van klassieke muziek en theater, deze show combineert drama, humor en poëzie door middel van negen sketches en geselecteerde muziekstukken uit het werk van Franz Schubert, waarin belangrijke momenten uit het leven van de componist worden gepresenteerd, evenals belangrijke stukken uit zijn oeuvre.
Franz Schubert, fragmenten uit het 2e trio van de Fantasie in F voor piano vierhandig, de Arpeggione Sonate & liederencycli.
Collectif Leto : Nicolaï Della Guerra (creatie & artistieke leiding); Catherine Veltcheva (auteur); Anca Bene (regie); Adrien Souchet (decor & belichting); Sidonie Lardanchet & Franck Fargier (acteurs); Edgar Gomez (viool); Maria Nabeiro (cello); Fanny Pellerin & Nicolaï Della Guerra (piano)

Zaterdag 7 oktober 17.00
"Belgische geschiedenis, of bijna Belgische geschiedenis...
Een uitzonderlijke ontmoeting tussen drie toonaangevende groepen uit de Federatie Wallonië-Brussel, die een smakelijk programma voor u hebben samengesteld. Arsys, Erämaa en Spilliaert zijn goede vrienden van Chamber Music for Europe, dat enkele van hun projecten heeft gesteund, en ze zijn gul betrokken bij de outreach-activiteiten die CME organiseert. Het is in een gezamenlijke geest dat deze 10 artiesten samenkomen om u een sprankelende dag te bieden.

Roland de Lassus, La Nuict Froide & Sombre
Joseph Jongen, Twee Triostukken Op. 95
César Franck, Prelude, Fuga & Variatie
Bram Van Camp, Trio
Joseph Ryelandt, Adagio voor strijkkwartet opus 13

Zaterdag 7 oktober 20.00
Het laatste woord is aan de klassiekers!
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski, Seizoenen
Leo Smit, Trio
Igor Stravinsky, De vijf vingers
Franz Schubert, "Sonatensatz" D.23
&
Igor Stravinsky, Suite uit Het verhaal van de soldaat
Jean-Baptiste Robin, Impuls
Guillermo Lago, Sarajevo
Joseph Haydn, Trio nr. 5 Hob. XV 1

Collectif Arsys: Paul-Hugo Chartier, Gema Fernandez Arevalo, Kristof Kerremans & Jérémie David
Trio Erämaa: Akiko Hokawa (viool), Cédric De Bruycker (klarinet) & Quentin Meurisse (piano)
Trio Spilliaert: Jean-Samuel Bez (viool), Guillaume Lagravière (cello) & Gauvain de Morant (piano)

Zondag 8 oktober 15.00
Het Zenne Kwartet, dat het repertoire van Haydn tot de tijdgenoten bestrijkt, richt zich op een nauwe samenwerking met de Belgische componist Walter Hus. Doorheen de geschiedenis van het kwartet hebben componisten samengewerkt met uitvoerders, zoals Beethoven met het Schuppanzigh Kwartet of Sjostakovitsj met het Beethoven Kwartet. Het Zenne Kwartet zet deze traditie voort. Hier dient Hus' 6e kwartet als uitlaatklep voor de zware boodschap van Sjostakovitsj' 8e.
Walter Hus, Kwartet Nr. 6 "Malinconia
Dmitri Sjostakovitsj, Strijkkwartet nr. 8, op. 110
Zenne Kwartet: Claire Bourdet (viool), Chikako Hosoda (viool), Karel Coninx (altviool) & David Poskin (cello)

Chamber Music for Europe brengt professionele kamermuziekensembles van de nieuwe generatie samen met de steun van de gemeente Sint-Jans-Molenbeek en de Fédération Wallonie-Bruxelles.
Delen
Datum(s)
vr 06 okt — 20:00 - 22:15
za 07 okt — 17:00 - 18:15
za 07 okt — 20:00 - 22:15
zo 08 okt — 15:00 - 16:15
Intervenant(s) Collectif Leto (muziek en tekst); Collectif Arsys (saxofoonkwartet); Trio Spilliaert (piano trio); Trio Erämaa (viool, klarinet & piano); Zenne Quartet (strijkkwartet)
Klassiek
Toegankelijkheid Toegankelijke parking
Aanvaardt Artikel 27